Echipa noastră a câştigat meciul din etapa a 13-a, la o diferenţă considerabilă.

Eagles Bucuresti – CSM Târgu Mureş 57 – 100 (17:25, 11:16, 14:34, 15:25)

Marcatorii echipei noastre: Martinic 18, Borşa 15 p + 15 rec(!), Kiss 14, Sánta 12, Ross-Miller 12, Solopa 10, Szilveszter 6, Nistor 5 (1×3), Mureşan 4, Tălmăcean 4, au mai jucat Engi-Rosenfeld şi Blaga

După un prim sfert mai echilibrat, formaţia antrenată de către George Trif a început să mărească diferenţa pe tabelă, ajungând foarte repede la +10 puncte. Acestă diferenţă s-a mărit la +13 până la pauza mare.

În sfertul al treilea după aproape trei minute avantajul echipei noastre a crescut la 20 de puncte prin trei coşuri marcate succesiv de către americanul Ross-Miller.

Până la ultima pauză acest avantaj a crescut exponenţial. Coşurile lui Alin Borşa au adus 30 de puncte între cele două echipe, iar în ultimul sfert s-a pus doar problema diferenţei între cele două formaţii.

În final echipa noastră a căutat „suta” şi l-a reuşit prin Szilveszter Botond cu câteva secunde înainte de ultima sirenă.

Antrenorul George Trif a putut rula întreg lotul deplasat, şi a încercat să-l integreze în sistemul de joc pe noul sosit Ross-Miller.

Felicitări!

Formaţia noastră va disputa următoarea partidă pe 3 martie, joi de la ora 17:00 când va primi vizita echipei Politechnica Iaşi.