Ma megmutattuk, miért vagyunk az ország legjobb csapatai között.

A 3. számú Érték csoport első mérkőzésén:

Marosvásárhelyi VSK – CS CHIMIA Rm. Vâlcea 29-34 (16-17)

A gólszerzőink: Lăcătuș Sonia 9, Coman Daria 6, Tarcău Mara 5, Covrig Nicoleta 3, Bucur Iasmina 2, Pop Iulia 2, Cioban Mara 1, Mureșan Bianca 1.

Remek meccshangulat volt a marosvásárhelyi sportcsarnokban, köszönjük mindenkinek, aki eljött szurkolni.

Még ha vesztettünk is, lányaink modern, gyors kézilabdát játszottak egy magas képzettségű játékosokkal rendelkező vâlceai csapat ellen, akik közül 5-en a válogatottban szerepelnek.

A mérkőzés eleje és vége volt a döntő – mondta el oldalunknak Laurențiu Pop edző.

A 10. percben 8-3-as hátrányban voltunk. A lányok hittek magukban, és a 25. percben egyenlítettünk: 14-14 a kapusaink hathatós hozzájárulásával.

Az 50. percig fej-fej mellett haladtunk, hogy ott mi történt, az edzőnk válaszolt:

– „Talán az idegességünk miatt remegett meg a kezünk a befejezésnél, egymás után két 7 m-est hagytunk ki és ellentámadásból + a szélről egyedül a kapussal mellé lőttünk. Annak ellenére, hogy elvesztettük ezt a mérkőzést, emelt fővel jöttünk le a pályáról.”