Un titlu de Campion Național și alte 15 medalii obținute de sportivii noștrii la Campionatul Național de popice Juniori U23

Arena de popice din Târgu Mureș a găzduit la sfârșitul săptămânii trecute, Finalele Campionatelor Naționale de popice, rezervat sportivilor cu vârsta sub 23 de ani (Under 23), fete și băieți, la toate cele cinci probe de concurs- individual clasic, perechi, sprint, tandem și tandem mixt.

BENKE ZOLTÁN - 4 x argint

Benke Zoltán – 4x argint

Juniorii noștri au cucerit nu mai puțin de 16 medalii, dintre care 1 de aur, 7 de argint și 8 de bronz!

La feminin, competiția a fost dominată de elevele antrenorului Orosz István, care au câștigat 1 titlu național, plus alte 10 medalii (3 de argint și 7 de bronz).

În întrecerea de la masculin, sportivii antrenați de Seres József au obținut alte 5 medalii (4 de argint și 1 bronz) S-a remarcat Benke Zoltán cu 4 medalii de argint.