Astăzi la sediul clubului nostru, în prezenţa mass mediei din Târgu Mureş am premiat sportivii care au realizat rezultate deosebit de bune la competiţiile naţionale atât la seniori, cât şi la juniori. Mai jos găsiţi lista sportivilor, cât şi rezultatele obţinute de către ei.

A onorat evenimentul şi primarul municipiului Târgu Mureş, dl. Soós Zoltán, care i-a felicitat pe sportivii noştri şi i-a asigurat de susţinerea în continuare.

  „Ne face o mare onoare să faceţi parte din acest club. Un club, care a fost scos de sub apă în urmă cu 2 ani jumate, iar de atunci nu numai că a reuşit să rămână pe suprafaţă, dar a obţinut rezultate bune şi excepţionale. Din bugetul alocat Clubului Sportiv Municipal 52% constă în cheltuielile de personal şi echipamente sportive, iar 48% merge pe susţinerea şi dezvoltarea infrastructurii sportive. Obiectivul nostru este să putem organiza evenimente internaţionale la Târgu Mureş. În acestă criză mulţi vor să reducă cheltuielile, dar noi susţinem sportul târgumureşean, vom aloca din nou buget suficient sportului – mai mare, decât în 2023 – , fiindcă investiţia în tinerii noştri va aduce roade în anii următori!” 

Președintele clubului nostru, Barnabás Szászgáspár, i-a felicitat în primul rând pe sportivi și pe antrenori, dar în același timp i-a lăudat pe sportivii noștri pentru perseverență, dorința de a lupta și bineînțeles pentru performanțele din acest an.

 

Felicitări şi un an şi mai bun în 2024!

Sportivii premiaţi pe ramurile sportive şi rezultatele lor:

TOTAL MEDALII
Bronz: 34 Argint: 21 Aur: 23 Record: 4
ARTE MARŢIALE
Bronz: 2 Argint: 2 Aur: 0
Categorie Nume Tip Tip concurs Medalie Categorie
Arte Marțiale Simon Vlad Full Kempo CN Bronz Seniori
Țarca Silviu Sanda-Wushu CN Bronz Seniori
Hancu Serafim Sanda-Wushu CN Argint Seniori
Full Kempo CR Argint Seniori
Mátyus Ervin Antrenor
ATLETISM
Bronz: 3 Argint: 0 Aur: 1
Categorie Nume Tip Tip concurs Medalie Categorie
Atletism Jakab Sámuel Indoor 200M CN Bronz Tineret
Indoor 200M CN Bronz Tineret
100M Sprint CN Bronz Tineret
200M Sprint CN Aur Tineret
AUTOMOBILISM
Bronz: 1 Argint: 1 Aur: 3
Categorie Nume Tip Tip concurs Medalie Categorie
Automobilism László Lóránd Raliu in coastă CN Bronz Seniori
Turzai Andreea Laura               și Turzai Dániel Raliu CN Aur Seniori
Raliu CN Aur Seniori
Kovács Levente                        și Neumann Alexnadru Raliu CN Aur Seniori
Raliu CN Argint Seniori
LUPTE LIBERE
Bronz: 3 Argint: 2 Aur: 3
Categorie Nume Tip Tip concurs Medalie Categorie
Lupte Libere Bíró Krisztián Freestyle – 86Kg CR Aur Seniori
Freestyle – 86Kg CN Aur Seniori
Freestyle – 79Kg CN Bronz Seniori
Szép Zoltán Freestyle – 92Kg CN Aur Seniori
Freestyle – 97Kg CR Bronz Seniori
Podar Cosmin Freestyle – 125Kg CR Argint Seniori
Freestyle – 125Kg CN Argint Seniori
Monai Alex Freestyle – 125Kg CN Bronz Seniori
Gyarmati Ferenc Antrenor
NATAŢIE
Bronz: 10 Argint: 6 Aur: 8
Categorie Nume Tip Tip concurs Medalie Categorie Record
Natație Nicușan Daniel 100m Bras CN Aur Seniori
200m Bras CN Argint Seniori
Stafeta CN Bronz Seniori
200m Mixt CN Bronz Seniori
100m Bras CR Argint Seniori
50m bras CN Aur Seniori
100m bras CN Aur Seniori X
200m bras CN Argint Seniori
Fángli Henrietta 50m Bras CN Aur Seniori X
100m Bras CN Aur Seniori X
200m Bras CN Argint Seniori
Stafeta CN Bronz Seniori
100m Bras CR Aur Seniori
200m Bras CR Argint Seniori
50m Bras CR Aur Seniori X
Szentgyörgyi Henrietta Stafeta CN Bronz Seniori
Mészáros Balázs Stafeta CN Bronz Seniori
Koncz Nimród 200m Mixt CN Aur Tineret
400m Mixt CN Bronz Tineret
200m fluture CR Bronz Tineret
400m mixt CN Bronz Seniori
400m mixt CN Bronz Tineret
200m fluture CN Bronz Tineret
200m mixt CN Argint Tineret
Bartalis Károly Antrenor
POPICE
Bronz: 7 Argint: 7 Aur: 2
Categorie Nume Tip Tip concurs Medalie Categorie
Popice Szőcs Tamás József Individual sprint CN Aur Tineret
Fazakas Róbert Individual clasic CN Argint Tineret
Individual sprint CN Bronz Tineret
Kádár Nóra Individual sprint CN Aur Tineret
Individual clasic CN Argint Tineret
Individual sprint CN Bronz Tineret
Harcsas Olivia Hanrietta Individual sprint CN Argint Tineret
Bordianu Roxana Andreea Individual clasic CN Bronz Tineret
Robu Cristina Dora Individual sprint CN Bronz Tineret
Benke Zoltán Individual sprint CN Argint Tineret
Individual clasic CN Argint Tineret
Fazakas Dávid Károly Individual sprint CN Bronz Tineret
Jánosi Halmagyi Kriszta Individual sprint CN Argint Tineret
Bakó Blanka Individual clasic CN Argint Tineret
Doarje Alexia Ilinca Individual clasic CN Bronz Tineret
Ádám Erzsébet Alexandra Individual sprint CN Bronz Tineret
Seres József Antrenor băieți
Orosz István Antrenor fete
Antal Matild Coordonator
TIR CU ARCUL
Bronz: 8 Argint: 3 Aur: 6
Categorie Nume Tip Tip concurs Medalie Categorie
Tir cu Arcul Moréh Tamás Indoor CN Aur Juniori
Indoor CN Aur Juniori
Outdoor CR Aur Juniori
Outdoor CN Aur Junori
Outdoor CN Bronz Seniori
Outdoor CN Aur Junori
Răchită Șerban Seniori CN Argint Seniori
Seniori CR Argint Seniori
Seniori CR Aur Seniori
Seniori CN Argint Seniori
Seniori CN Bronz Seniori
Echipe Seniori Compound CN Bronz Seniori
Echipe Mixte Compound CN Bronz Seniori
Kacsó Sándor Outdoor CN Bronz Seniori
Salcă Codrin Outdoor CN Bronz Seniori
Outdoor CN Bronz Seniori
Fecioru Ilinca Outdoor CN Bronz Seniori

 

 

Share This