Klubunk sportolói az első helyeken végeztek a legfontosabb kategóriákban

Így a Marosvásárhelyi VSK-ISK birkózója, Bíró Krisztián végzett az első helyen a felnőttek olimpiai sportágakat tömörítő kategóriájában.

Bíró Krisztián, a román birkózó válogatott egyik alapembereként a 2023-as bulgáriai Plodivban rendezett felnőtt U23-as Európa-bajnokságon bronzérmet, a Tiranaban szervezett U23-as világbajnokságon pedig negyedik helyezést ért el. Hazai szinten többszörös országos bajnok és Román Kupa-győztes.

10-ből 5!

A megye legjobb 10 sportolója a felnőtt olimpiai sportágakban 5-en a Marosvásárhelyi VSK-t képviselték a 2023-as versenyeken!

Így a 2. helyet Nicușan Daniel, a 4. helyet Fángli Henrietta – úszók -, a 6. helyet Răchită Șerban – íjászat – és a 7. helyet Szép Zoltán – birkózás – érdemelte ki.

2. hely a csapatoknál!

A Marosvásárhelyi VSK-ISK birkózó együttese a második helyen végzett a felnőtt csapatok rangsorában, a tavalyi országos bajnoki címéért és ezüstérméért.

Legjobb edző cím!

Az olimpiai sportágak felnőtt kategóriájában díjazták Maros megye legjobb edzője is a 2023-as esztendőre vonatkoztatva.

Büszkeségünkre az elismerést Fazakas Csaba, szabadfogású birkózó csapatunk edzője kapta!

Első hely az ifiknél is!

A junior kategóriában, az olimpiai sportágak között szintén klubunk képviselője végzett az első helyen: a birkózó szakosztályunkat képviselő Lircă Georgiana, világ- és Európa-bajnoki ezüstérmével, illetve a Román Birkózó Szövetség „az év U20-as sportolója” címével érdemelte ki az elsimerést!

A Maros Megyei Sportigazgatóság által a Marosvásárhelyi Kultúrpalota nagytermében szervezett rendezvényen klubunk sportolói közül többen is elismerést vehettek át:

Ifjúságiak – olimpiai sportágak:

• Jakab Szilárd Sámuel – atlétika, országos bajnok és többszörös érmes
  • Móréh Tamás – íjászat, országos bajnok és többszörös érmes az országos bajnokságon.
  • Mărcuș Alexia és Șchiopu Tania (a MVH VSK felnőtt női bajnokságban résztvevő csapatának tagjai) – a 3×3-as kosárlabda világbajnoki címért – a Gladius klub képviseletében.

ifjúságiak – nem olimpiai sportágak:

• Kádár Nóra – ezüstérmes az U18-as teke vb-n.
  • Fazakas Róbert – világbajnok az U18-as teke vb-n.

Különdíjak

A 2023-as Maros megyei sportgálán négy különdíjat is kiosztottak:

A díjazottak között volt szabadfogású birkózó szakosztályunk koordinátora, Gyarmati Ferenc, aki elsimerését a nemzetközi bíróként végzett munkájáért kapta.

Őt 2019-ben az „Arany Síp”-pal, a United World Wrestling világfórum legmagasabb kitüntetésével jutalmazták.

Kétszer vett részt bíróként az olimpiai játékokon, 2016-ban Rio De Janeiróban és 2021-ben Tokióban.

Románia legelismertebb birkózó bírója, a nemzetközi szövetség bírói bizottságának tagja, a Román Birkózószövetség központi bírói kollégiumának elnöke.

Az eseményen, a díjak átadására felkért személyiségek között ott volt klubunk igazgatója, Szászgáspár Barnabás is.